Yükleniyor...

Google Google ve Teknolojileri Nedir ?

'Google' forumunda Typrion tarafından 22 Ara 2017 tarihinde açılan konu

 1. Typrion

  Typrion Emektar Üye

  • Eforum.E-Klavye.Net Ailesi
  Katılım:
  21 Ara 2017
  Mesaj:
  62
  Alınan Beğeniler:
  21
  Ödül Puanları:
  8
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  HATAY
  [​IMG]
  Google Nedir?
  Google, “googol” sözcüğünün üzerinde oynanmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward Kasner adındaki Amerikalı matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan “googol” sözcüğü 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan rakamı belirten matematiksel bir terimdir. Google’ın bu terimi kullanması, şirketin dünyadaki tüm bilgiyi organize etme misyonunu yansıtır.

  Google dünyanın en büyük arama motorlarından birinin ve geliştiricisi olan şirketin adıdır. Stanford’da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin, Google’ı 1998'de 25 milyon dolar yasal sermaye ile kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya’da bulunur ve tüm dünyada 7,000 üzerinde personel barındırır.

  Google’nin Teknolojisi
  Google’ın arama teknolojisi ve kullanıcı arabirim tasarımı Google’ı günümüzün ilk nesil arama motorlarından farklı kılar. Sadece anahtar kelime veya meta arama teknolojisi kullanmak yerine, Google en önemli sonuçları ilk getiren, gelişmiş PageRank™ teknolojisine dayanır.
  PageRank ağ sayfalarının önemini nesnel bir ölçeğe uyarlar; bu 500 milyon değişken ve 2 milyar terimden oluşan bir denklemin çözülmesiyle hesaplanır. pagerank ağın çok sayıda bağlantılı yapısını düzenleyici bir araç olarak kullanır. Doğal olarak, Google, Sayfa A’dan Sayfa B’ye kurulmuş her bağlantıyı, Sayfa A’dan Sayfa B’ye bir “oy” olarak yorumlar. Google bir sayfanın önemini aldığı oylarla belirler. Google ayrıca oyu veren sayfanın oy oranını (pagerank) da dikkate alır.

  Google’ın komplike ve otomatikleştirilmiş arama metodları, insan müdahalesine engel olur. Diğer arama motorlarından farklı olarak; Google, hiç kimsenin daha yüksek listeleme yapamayacağı ve ticari amaçla sonuçları değiştiremeyeceği bir şekilde yapılandırılmıştır.

  [paste:font size="6"]Google’nin Verdiği HizmetlerDeğerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir

  Google ajanda Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir

  Google ofis desteği Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir

  Uydu fotografları ile Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir desteği

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ve Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir görüntüleri)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( Ay’ın uzaydan çekilmiş görüntüleri)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( Mars’ın uzaydan çekilmiş görüntüleri)

  Google dil desteğiDeğerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( Google’ın birçok dildeki Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir sayfasını ve metni İngilizce’ye tercüme eden ve yine İngilizce Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir sayfalarını ve metinleri başka dillere tercüme eden hizmeti)

  Google üzerinden indirilebilen uygulama hizmetleri

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Google’ın Gmail hesabı olanlar için hazırladığı Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir üzerinden mesajlaşma ve sesli görüşme yapılabilecek program)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Yeryüzünü ince ayrıntılarına kadar üç boyutlu görmeye yarayan programın indirilebildiği site, Google Earth)

  GSM (GPRS üzerinden internet) hizmetleri

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( amerika bölgesel cep telefonu haritası upload hizmeti)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir ( ingiltere bölgesel cep telefonu haritası upload hizmeti)

  Diğer hizmetlerDeğerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Google Kişiselleştirilmiş Giriş Sayfası)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Resim, fotoğraf, grafik, çizim arama motoru)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Video arama motoru)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (E-posta grubu hizmeti Google Groups)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Blog arama hizmeti)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Google Patents şu anda 7 milyon tane patentli ürünün teknik çizim şeması mevcut. )

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Google da en çok aranan kelimeler)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (Basılı kitaplar arama motoru)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (İngilizce Haberler)

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (En son geliştirilme sürecindeki google prototip Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir uygulamaları hakkında )

  Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir (İnternet üzerinden Değerli Ziyaretçimiz Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekir satın almak isteyenler için karşılaştırma şansı sağlayan arama motoru)
   
  ArafTedua bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Teknolojileri Nedir
 1. E-Haber
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  0
 2. E-Haber
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2
 3. E-Haber
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2
 4. E-Haber
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2
 5. E-Haber
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2

Bu Sayfayı Paylaş